Jak goi się rana po cesarskim cięciu?

56Po wykonaniu cesarskiego cięcia na brzuchu pozostaje rana, która nie różni się od raz po innych zabiegach oraz operacjach, w których niezbędne jest otworzenie ciała. Jednocześnie rana po cesarskim cięciu goi się szybko i właściwe już w okresie tygodnia nie odczuwać się powinno żadnej bolesności w miejscu, gdzie znajduje się rana po cesarskim cięciu.

Natomiast wygląd rany będzie się zmieniał jeszcze w dłuższy okresie czasu. W dłuższym okresie czasu można również nie odczuwać miejsca, w którym jest rana lub mogą występować takie efekty jak mrowienie. Rana po cesarskim cięciu z czasem będzie coraz bardziej bledną, gdzie po kilku miesiącach powinna być całkowicie niewidoczna.

Natomiast wygląd samej rany może być różny już po pełnym zagojeniu, co między innymi wynika z tego, że na ranie mogą pozostać nieliczne zgrubienia, co często może być tak zwanym bliznowcem. Jest to nieestetycznie wyglądające miejsce po ranie po operacji, które można skonstruować z lekarzem w celu zastosowania maści czy zabiegów pozwalających poprawić wygląd miejsca po ranie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>